NASZE PROGRAMY

   
Zapraszamy do skorzystania z wybranego programu
Zapotrzebowanie kaloryczne zależy przede wszystkim od wieku, płci, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej oraz rodzaju wykonywanej codziennie pracy.

Właśnie dlatego zalecamy by przy wyborze kaloryczności diety dokonać obliczeń za pomocą kalkulatora. Pozwoli to na dostosowanie diety do zapotrzebowania kalorycznego zapewniając jednocześnie niezbędną ilość witamin i składników mineralnych w odpowiednich proporcjach.

Poniżej przedstawiono przeznaczenie diet, jeżeli jednak mają Państwo wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z dietetykiem w Twojej Klinice: dietetyk@smakizdrowie.pl

Catering dietetyczny Smak  i Zdrowie przygotowuje również indywidulane diety dla osób z:
- nietolerancją laktozy,
- nietolerancją/alergią na gluten,
- chorych na cukrzycę,
- inne wskazane przez Klienta diety eliminacyjne/specjalistyczne.
Nasze programy: 
Dieta 1200 kcal
Dieta z uwagi na niską zawartość kalorii jest rekomendowana kobietom, które mają dość niskie zapotrzebowanie kaloryczne. Między innymi z uwagi na drobną budowę ciała, siedzący tryb życia, przy braku dodatkowej aktywności fizycznej, chcących pozbyć się zbędnych kilogramów.

Dieta 1500 kcal
Polecamy ją kobietom wykonującym lekką pracę (np. biurową) przy nieaktywnym trybie życia. Dieta 1500 kcal będzie również idealna dla kobiet które przy dodatkowej umiarkowanej aktywności fizycznej chcą chudnąć 0,5-1,5kg tygodniowo. Świetnie sprawdzi się ona również jako całodzienne wyżywienie dla mężczyzn chcących zredukować masę ciała, przy podejmowaniu niewielkiej aktywności fizycznej. Dzięki tej diecie można bez wyrzeczeń i głodówek przy dodatkowych treningach zdrowo i systematycznie pozbywać się nadliczbowych kilogramów. Dieta ta zalecana jest również osobom, które schudły stosując dietę 1200 kalorii, a teraz chcą utrzymać uzyskane rezultaty.

Dieta 2000 kcal
Dieta rekomendowana jest kobietom i mężczyznom. Z pewnością sprawdzi się idealnie jako dieta odchudzająca dla mężczyzn z widoczną nadwagą, w tym mężczyznom podejmującym umiarkowaną aktywność fizyczną oraz aktywnym kobietom których celem jest zmiana nawyków żywieniowych na znacznie zdrowsze. Osoby, które pozostają na tej diecie, a marzą o widocznych efektach w postaci redukcji masy ciała powinny uwzględnić w swoim planie dnia dodatkową aktywność fizyczną.

Dieta 2500 kcal
Diety tej z pewnością nie można nazwać niskokaloryczną, będzie idalnym rozwiązaniem dla kobiet i mężczyzn którzy w umiarkowanym stopniu uprawiają rózne sporty. Pięć dobrze zbilansowanych posiłków, które zapewnią niezbednych składników przed i po treningu. 

Dieta 3000 kcal 
Dieta stworzona myślą o osobach aktywnych fizycznie, intensywnie trenujących różne sporty, w tym chcących zwiększyć masę ciała. Połączenie  wyczerpujących ćwiczeń z dietą pozwoli spalić tkankę tłuszczową i zbudować masę mięśniową.

Dieta 3500 kcal 
Dieta skierowana szczególne do Panów, którzy na co dzień intensywnie trenują różne sporty i pragną zwiększyć masę ciała. Pięć dobrze zbilansowanych posiłków oraz intensywny wysiłek fizyczny na pewno przyniesie pożądane efekty. 

Dieta wegetariańska
Dieta wegetariańska wyklucza spożywanie jakichkolwiek posiłków pochodzenia mięsnego. Jako zamienniki tego produktu występują w diecie jaja, produkty mleczne, nasiona roślin strączkowych. Odpowiedni dobór produktów pozwala na zbilansowanie diety pod kątem zawartości składników odżywczych w tym białka.

Dieta wegetariańska + ryby
Wzbogacona w ryby wersja diety wegetariańskiej na pewno spełni oczekiwania osób które ze swojej diety wykluczają jedynie mięso. Dostępna w różnych wariantach kalorycznych, dlatego  też może być stosowana przez kobiety jak i mężczyzn. Polecana szczególnie osobom mającym podwyższony cholesterol całkowity i stosunkowo niską zawartość frakcji cholesterolu HDL. Odpowiedni dobór produktów pozwala w pełni pokryć zapotrzebowania organizmu na wszystkie makroskładniki.

Lunch Box
Oferta skierowana do kobiet jak i mężczyzn, którzy dbają o właściwą dietę, spędzają poza domem około 9 godzin dziennie, chcą jeść smacznie i zdrowo również w ciągu dnia. Trzy posiłki  (II śniadanie, obiad, podwieczorek) stanowią około 50 % dziennego zapotrzebowania. Lunch Box w ofercie smakizdrowie.pl dostępny w wariancie 750kcal i 1250kcal.

NOWOŚĆ!FITMAMA - Dieta dla kobiet w ciąży i matek karmiących
Menu stworzone z myślą o kobietach w okresie ciąży i laktacji. Ciąża jak i karmienie piersią to dwa stany fizjologiczne, które znacząco zwiększają zapotrzebowanie na składniki odżywcze, witaminy i związki mineralne. Odżywienie dziecka w pierwszym okresie życia jest bardzo ważne z uwagi na najbardziej dynamiczny rozwój w jego życiu. Pokarm pod każdym względem powinien uwzględniać zapotrzebowanie małego człowieka.

NASZE PRZEPISY SZEF KUCHNI POLECA

Salsa z wędzonego łososia

Szybko i zdrowo!

czytaj więcej

Sok ananasowo - selerowy

Pyszny sok, idealna propozycja dla chcących zrzucić zbędne kilogramy

czytaj więcej

Gazpacho warzywne

Hiszpańska zupa

czytaj więcej

Makaron ryżowy z pieczoną papryką, cukinią i sosem tofu

Bezglutenowa propozycja obiadowa

czytaj więcej
  

NASI PARTNERZY

      Chcesz dostawać aktualne wiadomości? Zapisz się do Newslettera!

Zapisując się do Newslettera Smak i Zdrowie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, stosownie do dyspozycji przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz 883 z późn. zm.), na potrzeby kontaktu przez konsultantów Smaku i Zdrowia.

  1. Regulamin


Catering Dietetyczny Smak i Zdrowie to urozmaicona, smaczna, dobrze zbilansowana dieta oraz zawsze świeże, bogate w witaminy i substancje odżywcze posiłki dostarczane codziennie do domu lub biura.
Nasza oferta to zestawy w wersji standard: 1200 kcal, 1500 kcal, 2000 kcal, 2500 kcal 3000 kcal oraz 3500 kcal, dieta wegetariańska, dieta wegetariańska plus ryby, dieta dla osób aktywnie uprawiających sport 3000 kcal, dieta dla kobiet w ciąży i matek karmiących, dieta bezglutenowa, dieta indywidualna.
Catering dietetyczny Warszawa i okolice (dieta pudełkowa)